Přehled lekcí

V rámci preventivní a léčbné rehabilitační péče nabízíme funkční skupinová cvičení

Na základě jediného vstupního vyšetření vám sestavíme preventivní nebo léčebný plán individuálního cvičení s fyzioterapeutem. Skupinové lekce jsou ideální návaznou péčí, která je na míru doplněna cviky na doma.

Redcord Active

Redcord® je patentované závěsné zařízení, které je v našem centru využíváno v rámci individuálních fyzioterapií. Při cvičení s vlastní vahou je využíván systém popruhů a pevných lan. Díky lanům lze dosáhnout jak odlehčení těla, tak efektivně posílit svaly díky pohybu v nestabilním prostředí. Jakmile cvičení dobře zvládnete samostatně, můžete se připojit do naší skupiny, kde nadále pokračujete ve zvyšování své kondice pod dozorem našich fyzioterapeutů. Cvičení ve skupině je motivační a příjemné a vždy za naší asistence. Nemusíte se bát, že vás budou ostatní „pozorovat“, každý se věnuje svému tělu, ale přitom máme všichni společné odhodlání zmírnit své problémy.
1

SM systém

Cvičení s použitím pružných lan, která díky mírnému odporu pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce. Výsledkem je zapojení šikmých svalů břišních, relaxace svalů podél páteře a protažení páteře směrem vzhůru. Ploténky mezi obratli tak mají dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Cvičení je vhodné zejména pro klienty s bolestí zad, pro prevenci a léčbu poruch velkých kloubů (kloub kyčelní, kolenní a ramenní), v rámci tréninku stability při chůzi. Cvičit mohou nejen sportovci, ale i těhotné ženy a senioři. Cvičení je vhodné i pro kompenzaci dlouhodobého sedu u školních dětí. Pokud s tímto cvičením začínáte, doporučujeme před návštěvou skupiny absolvovat úvodní individuální lekci s fyzioterapeutkou. Během lekce zkonzultujeme Vaše obtíže a vysvětlíme základní principy cvičení.
2

Jóga s fyzioterapeutkou

Lekce je ideální volbou pro ty, kteří potřebují protáhnout svá záda a zrelaxovat tělo po celodenním kolotoči pracovních povinností. Naše fyzioterapeutky Vám pomohou s přesným navedením do jednotlivých pozic. Zároveň jsou schopné cvičení upravit na míru s ohledem na Vaši zdravotní kondici. Vysvětlíme vám provedení každého cviku i jeho přínos pro vaše zotavení. Jsme trpěliví a víme, že pro mnohé z vás to budou úplně nové pohyby a dovednosti. Lekce je vhodná i pro začátečníky.
3

Zdravá záda

Kombinace prvků pilates, DNS, jógy a kondičního cvičení je ideální pro pokračování v léčbě bolestí zad a velkých kloubů. Cvičení ve skupině je motivační a příjemné a vždy za naší asistence. Nemusíte se bát, že vás budou ostatní „pozorovat“. Každý se věnuje svému tělu, ale přitom máme všichni společné odhodlání zmírnit své problémy. Cvičení je vhodné i jako prevence bolestí pohybového aparátu. Samozřejmostí je modifikace pozic s ohledem na Vaši zdravotní kondici a omezení pohybového aparátu. Lekce je vhodná i pro začátečníky.
4

Senior Active

Nikdy není pozdě na to být a cítit se fit! Od toho je tu naše kondiční cvičení pro seniory. Prvky kruhového tréninku nebo silového cvičení s vlastní vahou a využitím pomůcek, mobilita kloubů a páteře. To je téma těchto lekcí, vedených v malých skupinkách pod odborným dohledem fyzioterapeuta.
5

Senior Balance

Funkční cvičení vhodné nejen pro seniory, ale i pro klientelu s neurologickým onemocněním (roztroušená skleróza, poruchy rovnováhy, stavy po cévní mozkové příhodě). Hlavním cílem je zaměření se na senzomotoriku. Budeme pracovat s rovnováhou, cítěním těla a pohybu, soustředěním se na pohyb s využitím balančních pomůcek zábavnou formou.
6

Fyzio pro malé

Cvičení pro děti ve věku 6 až 10 let, zaměřené na správný vývoj klenby nožní, držení těla, koordinaci i rovnováhu. Protáhneme celé tělo a upravíme svalové dysbalance, které vznikají ať už absencí pohybu nebo přetížením ze sportovních kroužků. Lekce zahrnují prvky DNS a jiná senzomotorická (balanční) cvičení formou zábavy a her.
7

Objednejte se on-line z pohodlí domova

Vyberte si svůj termín v rámci našeho rezervačního systému nebo nám zavolejte.
Jsme tu pro vás!
Objednat se
Kontakt

Kontaktujte nás

crosschevron-down